Нов македонски рекорд на 100 метри постави атлетичарот Јован Стојоски, истрчувајќи ја патеката под 11 секунди.

Стојоски на 26 Меѓународен митинг во Бар го освои првото место на 100 метри со време на нов национален рекорд од 10:59 секунди.

Успешниот настап на митингот во Бар, Стојоски го комплетираше со освоеното прво место и на трката на 400 метри со резултат 46:59 секунди.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.