Јелена Ѓоковиќ ја искористи посетата на Сараево за да се прошета низ Башчаршија пред прикажувањето на филмот „Мудроста на траумата“ на Габор Мате.

Таа го сподели видеото на својот Инстаграм профил, пишувајќи: „Погодете каде сме“. Сопругата на најдобриот светски тенисер избра лежерна комбинација која ја искомбинирала со „тренч“ капут и чанта „Луј Витон“ која вреди 2.000 евра.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.