Вчеравечер околу 19 часот, возило излетало од патот Прилеп – Скопје кај кавадаречко Раец, потврдија за МИА од СВР Велес.

 

Сообраќајот се одвиваше наизменично по другата коловозна лента, додека траеше увидот.

фото: МИА

Како што потврди за МИА, доктор Ратко Грков, началник на Итна медицинска помош при Кавадаречката болница во возилото што излета од патот кај кавадаречко Раец биле две млади девојки кои за среќа поминале со лесни повреди.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.