Ознака: Јелена Ѓоковиќ
Мода и убавина 29.08.19 | 18:49

Бизарно: Ноле ќе се негува со сапун од млекото на Јелена

Замрзнатото млеко на Јелена Ѓоковиќ ќе се користи за сапуни и козметика, одлучила сопругата на тенисерот, која веќе не ја дои ќерката. Си дојдов дома по неколку месеци...

Останати спортови 15.07.19 | 09:44

Не беше крај него на централниот терен: Се огласи Јелена Ѓоковиќ!

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, не беше во можност во живо да го следи величествениот триумф на својот сопруг во финалето на...

Балкан 01.03.19 | 13:00

Киднаперот на дедото на Јелена Ѓоковиќ осуден на 10 години затвор

Бранислав Матиќ (37) е осуден на 10 години затвор поради киднапирање на Милосав Радисављевиќ (81), дедото на Јелена Ѓоковиќ. Второобвинетиот Драган Јериниќ е ослободен од...

Останати спортови 18.02.19 | 23:02

Заљубени и среќни: Новак и Јелена Ѓоковиќ на црвениот тепих во Монако

Новак Ѓоковиќ ја доби поддршката од својата прекрасна сопруга Јелена на доделувањето на спортските награди „Лауреус“, каде се закити со наградата Најдобар спортист. На...