По финалето во Мелбурн Ѓоковиќ позираше со пехарот и стави часовник на зглобот. Многу луѓе се прашуваа каков модел е и која е неговата цена.

Новак во 2021 година потпиша договор со компанијата „Хаблот“ и со тоа стана нивни амбасадор, а веќе извесно време често го носи истиот модел, поточно луксузниот син керамички часовник „Биг Бенг Мека-10“ кој  чини околу 20.000 евра.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.