Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ доминантно го освои 10-тиот јубилеен Австралија Опен.

И додека сите се тркаат да му честитаат на фантастичниот Новак, хрватските медиуми се занимаваат со односот на Ѓоковиќ и неговиот тренер Горан Иванишевиќ.

Така во хрватските медиуми се појави текст во кој се прашуваат до кога Горан Иванишевиќ ќе го трпи нервозниот Ѓоковиќ.

Хрватската „Слободна Далмација“ објави текст со наслов: „До кога Иванишевиќ ќе го трпи нервозниот Ѓоковиќ? Инциденти има се повеќе, очигледно е дека нешто пукнало „во централaта“.

Но и покрај овие злобни наслови,Горан и Ноле се добри пријатели и соработници.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.