НБА ѕвездата Лука Дончиќ, не настапи за својата екипа, поради тоа што присуствуваше на раѓањето на своето дете.

Дончиќ, кој е во заедница со својата вереница Анамарија Голтес, ја сподели на Инстаграм радосната вест за раѓањето на нивната ќерка Габриела.

Дончиќ и Анамарија се во врска од 2016 година, а летово на 7 јули (7.7), Лука, кој носи број 77, ја запроси својата животна избраничка.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.