Во тек се натпреварите од 2. коло на Светското фудбалско првенство коешто се одржува во Катар, а најинтересен момент беше пред крајот на првото полувреме кога на стадионот снема струја.

Проблемот за кратко беше решен, па натпреварот продолжи со корнерот за Бразил. Секако ова беше една необична сцена каква што ретко се случува на фудбалските терени.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.