Камерун имаше голема поддршка на трибините против Србија. Навивачите до последен момент веруваа дека ќе останат непоразени. Во публиката беше и еден Камерунец кој постојано го прикажуваа камерите.

Тој носеше необична облека за која се верува дека им фрлаше лоша магија и клетви на Србите да прокоцаат два гола разлика.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.