Милан Борјан е чувар на мрежата на Канада. Тој е Србин протеран од Хрватска кој вчера беше цел на навреди од страна на хрватските навивачи.

Милан во Катар ја има поддршката и од сопругата Снежана која важи за една од најатрактивните Србинки. Хрватските навивачи јавно го објавија нејзниот број и праќаа непристојни пораки.

Јас не сум Ливаја, но и јас можам да ти „забијам“, „Дали Милан ќе носи трактор во Белград?“, алудирајќи на акцијата „Бура“ во која семејството на Борјан беше протерано од Хрватска.

 

„Слушам сопругот ти купил гради со парите од тракторот“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.