Ознака: милан борјан
Фудбал 13.12.22 | 11:36

Снежана и Милан Борјан од Малдивите порачаа: На нашиот трактор пишува љубов

Голманот на Црвена звезда и канадската репрезентација Милан Борјан ужива на одморот на Малдивите со сопругата Снежана по елиминацијата од Светското првенство. Милан...

Фудбал 01.12.22 | 17:37

Се јави бабата на Борјан од Хрватска: Милан ми прати 600 евра

Бабата на Милан Борјан, Штефица Борјан, живее во Крички во Хрватска, откри дека канадскиот голман често и испраќа 200 евра, но вели и дека не слушнала навреди против него...

Фудбал 28.11.22 | 09:58

„Сопругот ти купил гради со парите од тракторот“: Oва е жената на Борјан, Хрватите и го објавиле јавно мобилниот и праќале пораки

Милан Борјан е чувар на мрежата на Канада. Тој е Србин протеран од Хрватска кој вчера беше цел на навреди од страна на хрватските навивачи. Милан во Катар ја има поддршката...

Фудбал 28.11.22 | 08:40

Дали ФИФА ќе ја казни Хрватска? Српскиот голман на Канада со знаме го потсетија дека на трактор бил протеран од Книн

Откако ФИФА покрена истрага за знамето во соблекувалната на Србија со Косово, сега се поставува прашање дали истото ќе биде направено и за Хрватска? Хрватските навивачи...

Фудбал 17.12.21 | 10:12

Станковиќ до голманот Борјан: Tи си најголемо ѓубре кое било во Црвена Звезда

Сите детали за хаосот – тренерот на црвено-белите се залетал да го удри капитенот, а дополнително имало и тешки навреди (спомнување на семејството) Дебакл на теренот,...

Фудбал 05.12.18 | 18:06

Голманот Милан Борјан итно пренесен во болница

Милан Борјан, голманот на Црвена Звезда заработи веројатно тешка повреда за време на вечерашниот меч против тимот на Спартак во Суботица. Борјан во 55. минута по една...