Екипата на Шкупи официјално е прогласена за шампион на Македонија. На полниот „Чаир“ тимот на Седлоски ја доби титулата, а вечерва се слави на големо. Низ улиците на главниот град, фудбалерите и стручниот штаб ја прославија титулата. Премиерот Димитар Ковачевски, пак, во друштво на „шверцерите“ Али Ахмети, Артан Груби и Талат Џафери беше на трибините и ја бодреше екипата од Чаир.

Инаку, екипата на ФК Шкупи е новиот фудбалски првак на Македонија, а во денешниот дуел клубот со убедливи 3-0 го победи тимот на Академија Пандев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.