Ознака: ФК Шкупи
Фудбал 11.09.22 | 19:50

Шкупи го „торпедираше“ Работнички, Струга со седма победа во низа

Во првиот меч по враќањето на Гоце Седлоски на клупата, шампионот Шкупи стигна до доминантна 5:0 победа над Работнички во скопското дерби, додека лидерот Струга на Срѓан...

Фудбал 05.08.22 | 08:32

Лига Европа: Шкупи поразен од ирски Шамрок

Македонскиот фудбалски првак Шкупи загуби со 3-1 (2-0) на гостувањето вечерва во Даблин од Шамрок Роверс во рамки на 3. квалификациско коло во Лига Европа. Домаќините под...

Фудбал 28.05.22 | 11:37

Само албански знамиња истакнати на мечот Шкупи-Пандев, инспекцијата e повикана да реагира

Левица поднесе Иницијатива за вршење на вонреден инспекциски надзор до Агенцијата за млади и спорт, а против ФК Шкупи и Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ). Како...

Фудбал 15.05.22 | 21:30

Премиерот меѓу „шверцерите“: Ковачевски, Ахмети, Џафери и Груби ја следеа прославата на ФК Шкупи

Екипата на Шкупи официјално е прогласена за шампион на Македонија. На полниот „Чаир“ тимот на Седлоски ја доби титулата, а вечерва се слави на големо. Низ улиците на...

Фудбал 08.05.22 | 22:42

Шверцери го запалија стадионот на Шкупи, прославуваат шампионска титула

Екипата на Шкупи го преживеа гостувањето кај Шкендија. Мечот заврши и покрај тоа што имаше многу инциденти пред и за време на натпреварот во Тетово. Навивачите на Шкупи...

Фудбал 08.05.22 | 20:04

Срамното дерби во Тетово заврши без победник

Тетовска Шкендија ќе игра во Европа после освоениот бод во скоро двоипол часовното жесшко дерби со Шкупи кое заврши без голови. Срамното дерби со безброј прекини, кое...

Фудбал 08.05.22 | 19:48

Тетовчани со расистички навреди кон најдобриот играч во ПМФЛ!

Инцидентите започнаа уште пред почетокот на наптреварот, но намесо страстите да се смират, како течеше дуелот Шкендија-Шкупи тие се разгоруваа. Видовме напад на судија,...

Фудбал 08.05.22 | 19:32

Тотално лудило на дербито во Тетово, летаа камења, има повредени

Шкендија и Шкупи го играат големото дерби во Тетово, а на овој натпревар се виде се и сешто. Прво беа нападнати гостите, беше повреден еден од играчите на чаирчани, публиката...

Фудбал 19.09.21 | 19:05

Седуммина сечеа лента за новата трибина за Шверцерите, а неа ја краси само албанското знаме

Седуммина политичари денеска сечеа една црвена лента со која беше пуштена во употреба новата трибина во Чаир. Меѓунив, секако, беше и првиот вицепремиер Артан Груби,...

Скопје 05.05.19 | 16:03

По знаме на „Самоилова тврдина“, „швецерите“ со транспарент на скопското Кале

Три децении прославија вчера навивачите на групата „Шверцери“ со спектакуларен огномет на Скопското кале и со распослување на огромно знаме на ѕидините на тврдината. Навивачите...