Екипата на Шкупи го преживеа гостувањето кај Шкендија. Мечот заврши и покрај тоа што имаше многу инциденти пред и за време на натпреварот во Тетово. Навивачите на Шкупи најавија присуство во Тетово, но не им беше дозволено.

Шкупи одигра 0:0 на гостувањето кај Шкендија, а со оглед на тоа дека на „Шверцери“не им беше дозволено да присуствуваат на овој меч, тие одлучија да направат фешта на својот стадион во Чаир. Со пиротехнички средства и шампионска песна ги пречекаа фудбалерите од Тетово и ја славеа титулата обезбедена уште во минатото коло.

Фудбалерите на Шкупи ја обезбедија шампионската титула уште во минатото коло, а денес после натпреварот против на Чаир се слави шампионската титула.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.