На затворањето на сезоната навивачите на Црвена Зведа имаа свој коментар на донесената Резолуција за наводен геноцид во Сребреница.

Во пародија на познатата песна „Југославијо“ “Делиите“ скандираа „Не те сакаме Алија затоа што си балија, федерацио, федерацио“

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.