Светот вечерва ги виде македонското и знамето со Сонцето од Кутлеш на трибините на „Камп Ноу“ во Барселона. На стадионот на шпанскиот клуб вечерва се игра доста динамичен меч дуел меѓу домаќинот и милански Интер. Следејќи ја акцијата на Николо Барела, камерата во еден момент ги покажа трибините со навивачите на Барса, каде се вееја трите македонски знамиња.

Играчите во моментот се повлечени во соблекувалните и го чекаат почетокот на второто полувреме во кое Барселона влегува со предност од 1:0, гол за кој беше заслужен Усман Дембеле во 40 минута.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.