Ознака: барселона
Фудбал 19.05.19 | 21:36

Меси по шести пат најдобар стрелец во Примера

Најдобриот фудбалер во светот, Лионел Меси, стана најдобриот стрелец во шампионатот во Шпанија за сезоната 2018/19. Аргентинецот постигна 36 гола, убедливо повеќе од своите...

Фудбал 13.05.19 | 10:23

Кутињо се повреди на мечот со Хетафе, неизвесен за финалето на шпанскиот куп

Фудбалерот на Барселона, Филипе Кутињо ја повреди левата нога во натпреварот од 37. коло на шампионатот на Шпанија против Хетафе (2-0). Според првичните прогнози, играчот...

Фудбал 08.05.19 | 15:04

Шпански „Спорт“ им даде оценка нула на Ракитиќ и Кутињо за реваншот со Ливерпул

Каталонската јавност упати низа критики до играчите на Барселона за нивното издание во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите со Ливерпул (4-0). Изданието „Спорт“...

Фудбал 08.05.19 | 12:39

Автобусот на Барселона без Меси го напуштил „Енфилд“

Автобусот со играчите на Барселона синоќа по поразот од 4-0 од Ливерпул во вториот натпревар од полуфиналето на Лигата на шампионите заминал на аеродромот без напаѓачот...

Фудбал 07.05.19 | 23:34

Хендерсон: Верувавме дека можеме да направиме чудо

Ливерпул вечерва направи фантастичан пресврт против Барселона на реваншот на „Енфилд“ и со 4-0 стигнаа до финалето во ЛШ. Капитенот на домаќините, Џордан Хендерсон...

Ракомет 07.05.19 | 12:36

Вардар против Барселона во полуфиналето на Фајнл фор

Македонскиот ракометен шампион Вардар ја доби шпанска Барселона во полуфиналето на Фајнл фот турнирот во Келн. Втората полуфинална двојка е Веспрем – Келце. Така...

Фудбал 02.05.19 | 12:26

Шилегов на Камп Ноу

Скопскиот градоначалник вчера во живо го следеше полуфиналниот натпревар од европската Лига на шампиони меѓу Барселона и Ливерпул. Читатели на „Нетпрес“ до редакцијата...

Фудбал 01.05.19 | 10:36

Навивачи на Ливерпул фрлаа туристи во фонтана во Барселона

Голем број на фанови на Ливерпул веќе два-три дена се во Барселона и го очекуваат дуелот меѓу Ливерпул и Барселона. Англиските фанови досега покажаа многу пати дека...

Фудбал 17.04.19 | 11:26

ЛШ: Ајакс го изненади Јувентус во Торино, Барселона до лесна победа над Јунајтед

Екипата на Ајакс синоќа издвојува изненадувачка победа во Торино и со 1-2 го совлада италијанскиот шампион и обезбеди полуфинале во Лигата на Шампионите. Роналдо го...

Фудбал 29.03.19 | 14:05

Жером Ротен: Гризман на лето се сели во Барселона

Поранешниот француски репрезентативец, Жером Ротен објави дека Антоан Гризман ќе премине во Барселона во летниот преоден рок. Можам да кажам од сигурен извор дека Антоан...

Фудбал 26.03.19 | 12:00

Барселона се откажува од Антоан Гризман, Србинот Јовиќ е нов приоритет

Шпанскиот шампион Барселона повеќе не е заинтересиран за фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман. Раководството на каталонскиот клуб верува дека пропаднатиот...

Фудбал 25.03.19 | 13:52

Претставници на клубот се веќе во Лисабон: Барселона тргнува по Лука Јовиќ

Каталонскиот фудбалски гигант, Барселона е сериозно заинтересирана и уште во следните месеци ќе се обиде да го обезбеди потписот на српскиот фудбалер, Лука Јовиќ, пренесува...

Фудбал 18.03.19 | 09:38

Невидени сцени на „Бенито Виљамарин“: Цел стадион му аплаудираше на Меси

Лионел Меси синоќа имаше свое шоу на гостувањето кај Бетис (1-4) каде го постигна својот 34-ти хет-трик во Примера, а по својот последен гол, домашните навивачи станаа на...

Фудбал 13.03.19 | 23:09

Ливерпул и Барселона се послендите четвртфиналисти во ЛШ

Ливерпул со 1-3 го победи Баерн Минхен на гостински терен со што стана четвртиот тим од Англија кој ќе игра во четвртфиналето во Лигата на Шампионите оваа година. Честа...

Фудбал 13.03.19 | 20:58

Бартомеу: Не можеме вечно да сметаме на Меси, еден ден тој ќе престане да игра

Претседателот на Барселона, Хосеп Мариа Бартомеу, признава дека каталонскиот гигант веќе се подготвуваат за живот без својата жива легенда, Лионел Меси. Ние не можеме...

Фудбал 02.03.19 | 22:52

По втор пат во четири дена, Барселона го преслуша Реал на „Бернабеу“

Откако беше понижен на домашен терен во средата со 0-3 во Копа дел Реј, Реал Мадрид вечерва повторно беше поразен од Барселона на „Сантијаго Бернабеу“, овој пат со минимални...

Кошарка 02.03.19 | 10:45

Евролига: Барселона го порази шампионот Реал во „Ел Класико“

Во шпанското дерби од 24-тата рунда на Евролигата, Барселона го порази шампионот од минатата сезона, Реал Мадрид со 77-70. Каталонците остварија четврта победа по ред и...

Фудбал 06.02.19 | 09:40

Во чест на Годината на свињата, фудбалерите на „Барселона“ вечер во дресови со презимиња на кинески

Фудбалерите на шпанскиот гигант Барселона на вечерашното Ел Класико против Реал Мадрид во чест на Годината на свињата ќе се појават во дресови на кои презимињата ќе...

Фудбал 04.02.19 | 09:57

Меси сепак ќе биде подготвен за дуелот со Реал Мадрид

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, сепаќ ќе настапи во полуфиналето на шпанскиот куп против Реал Мадрид. Првиот дуел од пресметката на лутите ривали ќе се...

Фудбал 23.01.19 | 20:22

Френки Де Јонг за 75 милиони евра ќе го замени Ајакс за Барселона

Тимот на Барселона официјално го објави ангажманот на Френки Де Јонг од Ајакс за сума од 75 милиони евра, со бонуси вклучени за уште 11 милиони евра. Дваесет и едно годишниот...