Кристијано Роналдо го однел својот син, Кристијано јуниор, во младинските категории на Реал Мадрид.

Со таквиот потег на португалската фудбалска ѕвезда, неговиот 12-годишен син ќе игра заедно со 13-годипниот син на Бразилецот Марсело, кој долги години беше сограч на Роналдо во „кралскиот клуб“ и со кого освои четири титули во Лигата на шмпионите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.