Половичен успех на македонските екипи вечерва во Конференциската лига на УЕФА.

Шкендија на „Тодор Проески“ во Скопје забележа победа над Арарат од Ерменија со 2:0, резултат постигнат уште во првото полувреме.

Стрелци на головите за тетовци беа Аденис Шала во 21. и Валмир Нафиу во 45. минута.

За разлика од Шкендија, Академија Пандев се наоѓа пред висок пораз на гостувањето во Гдањск кај Лехија. По 45 минути полскиот тим води со 3:0.

На овој меч од 8. минута имаше 30.минутен прекин поради тепачка меѓу себе на домашните навивачи. зс/

2022-07-07 22:07:00, од Зоран СтерјовскиRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.