Ознака: академија пандев
Фудбал 16.10.21 | 16:27

Академија Пандев со пресврт до победа против Шкендија

Со пет натпревари попладнево е комплетирано 10. коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) во кое лидерот Шкупи забележа гостинска победа над Тиквеш, а актуелниот...

Фудбал 11.05.21 | 14:08

Kлубот на Пандев доби игралиште со вештачка трева од ФФМ вредно 280.000 евра

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија и градоначалникот Коста Јаневски денеска со пресечување на свечена лента го предадоа во употреба новото фудбалско...

Фудбал 10.05.21 | 20:52

Горан Пандев го повлекува својот клуб од Првата лига?

Најдобриот македонски фудбалер и капитен на маледонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев ќе го повлече својот клубот Академија Пандев од Првата лига ако ФФМ...

Фудбал 06.04.21 | 15:24

Академија Пандев прв финалист во Купот на Македонијa

Академија Пандев ќе игра во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија, откако попладнево во полуфиналето ја совлада Македонија ЃП со 3:1. Стрелци на головите за победничкиот...

Фудбал 25.12.20 | 15:58

Васоски е нов тренер на Академија Пандев

Она што беше најавено денес е и офицјално потврдено – Александар Васоски во следната година ипол ќе биде тренер на Академија Пандев. Васоски поради кризата го напушти...

Фудбал 14.09.20 | 14:33

Академија Пандев ја прифати оставката на Александар Таневски од тренерската позиција

Александар Таневски не е повеќе тренер на Академија Пандев. По вчерашниот пораз, шефот на стручниот штаб си поднесе оставка, која управата ја прифати. Причина за оставката...

Фудбал 19.07.19 | 09:45

Академија Пандев поразена и на гости со 3-0

Академија Пандев и на реванш натпреварот против Зрињски Мостар претрпе тежок пораз од 3:0. Академија Пандев беше поразена со идентичен резултат и пред една недела во...

Фудбал 22.05.19 | 23:26

На пенали – Академија Пандев триумфираше во Купот на Македонија

Домашната Куп сцена доби нов член, Академија Пандев е 14 екипа што го крена победничкиот пехар. Во денешното финале на арената Тодор Проески, екипата до Струмица стигна...