Ознака: УЕФА Конференциска лига
Фудбал 07.07.22 | 22:38

Конференциска лига: Шкендија го победи Арарат, Академија Пандев пред висок пораз во Полска

Половичен успех на македонските екипи вечерва во Конференциската лига на УЕФА. Шкендија на „Тодор Проески“ во Скопје забележа победа над Арарат од Ерменија со 2:0, резултат...

Фудбал 26.05.22 | 08:04

Мурињо по освојувањето на Конференциската лига: Испишавме историја

Тренерот на Рома, Жозе Мурињо ги сподели емоциите по победата (1:0) синоќа во Тирана против Феенорд во финалето на Конференциската лига на УЕФА. Ние испишавме историјата....

Фудбал 25.05.22 | 08:34

Мурињо пред финалето во Тирана: Се чувствувам како да ми е прво финале

Жозе Мурињо вечева ќе се бори за нов европски трофеј, Рома и Феенорд играат во финалето од Конференциската лига во Тирана. Мурињо досега нема загубено финале во европските...

Фудбал 25.05.22 | 08:31

Навивачи на Феенорд и Рома предизвикаа инциденти во Тирана пред финалето на Конференциската лига

Навивачи на Феенорд и Рома се судрија со полицијата во Тирана, каде вечер ќе се одржи финалето на Конференциската лига. Локалните медиуми јавуваат за неколку акти на...

Фудбал 25.05.21 | 08:44

УЕФА ја претстави Конференциската лига, лига за сиромашни

Претседателот на Европската фудбалска асоцијација, Александар Чеферин зборуваше за создавањето на Конференциската лига. Ние сакаме да ги направиме нашите турнири...