Млади фудбалери од два белградски клуба, ФК Олимпик и Ф.К. Мунгоси се нападнати во хотел во Будва, пишува „Република.рс“

Децата се на  возраст од осум до 12 години и деноноќно биле напаѓани од тинејџери Албанци кои биле четири години постари, така што среде ноќ упаѓале во нивните соби, им фрлале петарди, им се заканувале, навредувале и употребувале најлоши пцовки и навреди.

Рецепционерот бил принуден да ги заклучи собите но Албанците скокале од прозорците.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.