Ознака: Будва
Музика 07.02.20 | 13:27

Мартин Гарикс на „Си Денс“ Фестивал!

Мартин Гарикс (Martin Garrix), трикратниот добитник на титулата за најдобар светски диџеј, ќе ја предводи програмата на седмиот СИ ДЕНС (Sea Dance) фестивал на кој пристигнува со...

Естрада 02.01.20 | 20:19

Цеца на новогодишната ноќ обожавател ја тресна в лице

Светлана Ражнатовиќ Цеца на новогодишната ноќ настапи во Будва. На сцената се појавила во бело од глава до пети и се било супер додека еден фан не решил да и фрли подарок....

Калеидоскоп 11.09.19 | 10:04

Го барале неколку часа: Дете паднало во шахта во Будва, во цевката минало стотина метри

Шестгодишниот Петар Дулетиќ од Будва, исчезнал вчера во претпладневни часови во близина на еден од рестораните во градот. Потоа следела голема акција во која полицијата,...

Балкан 27.08.19 | 09:55

Крвав инцидент во Будва: Маскирано лице рани двајца мажи во Стариот град

Две лица се повредени во оружен напад кој ноќеска се случил во Стариот град во Будва, по што полицијата го блокирала градот. Полицијата соопшти дека повредените се надвор...

Балкан 17.08.19 | 14:28

Со ротавируси заразени 36 деца во Црна Гора

Од почетокот на месецов од цревни инфекции предизвикани од ротавируси во Црна Гора заболеле 38 лица, од кои дури 36 се деца на возраст од четири години, а најголем број...

Балкан 07.08.19 | 08:25

Македонци краделе по плажите во Будва

Двајца Македонци паднаа во рацете на полицијата по серија извршени кражби на плажите во Будва. Се работи за 58-годишниот Шаип Р. и 52-годишниот Тони Т. кои изминатите две...

Балкан 06.08.19 | 12:07

Македонци притворени во Будва, краделе на плажите

Двајца Македонци паднаа во рацете на полицијата по серија извршени кражби на плажите во Будва. Се работи за 58-годишниот Шаип Р. и 52-годишниот Тони Т. кои изминатите две...

Калеидоскоп 27.07.19 | 17:45

Вистината за „српскиот швалер“ од Будва не е баш смешна

Откако снимката на момче од Ужице како излегува од стан во Будва низ балкон го обиколу Балканот, многумина се посомневаа дека за непланираното напуштање на станот заслужно...

Калеидоскоп 26.07.19 | 12:23

„Љубовникот од Будва“ e хит на социјалните мрежи

Видео од Будва се шири со брзина на светлината по социјалните мрежи во целиот регион. На него, маж виси на ограда на тераса од зграда. Вистинската причина за ваквиот чекор...

Балкан 06.07.19 | 18:41

Паника на познатата плажа во Будва: Капачите се разбегаа кога во морето се појави ова

Паника помеѓу капачите на познатата црногорска плажа Јаз, кај Будва. Инцидентот се случил денеска околу пладне, кога посетителите на плажата помислиле дека во морето...

Патувања 01.07.19 | 15:26

Колку чини еден ден на плажата Јаз кај Будва?

Доколку Црна Гора е вашата дестинација за овогодинешниот одмор, во никој случај не пропуштајте шанса да ја посетите најпопуларната плажа кај Будва. Плажата Јаз е оддалечена...

Психологија 23.05.19 | 22:49

За шетање без маица во Будва казна од 500 евра, за шетање по костим за капење 600 евра

Општина Будва планира да воведе ред во секојдневното функционирање на градот. Така, по терк на соседна Хрватска, планира да воведе казни за шетање без маица низ градот...