Тренерот на Баер Леверкузен, Чаби Алонсо може да го смени клубот следното лето, објави „Mundo Deportivo“.

 

Според шпанскиот весник, Реал Мадрид и Баерн се сериозно заинтересирани за 41-годишниот Шпанец. Двата клуба следното лето ќе се борат за Алонсо.

 

На почетокот на август, Баер најави продолжување на договорот со Алонсо до 2026 година. Шпанецот го води тимот од октомври 2022 годинаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.