Одличен меч во Бергамо.Аталанта го победи Милан со 3-2. Миланезите два пати изедначуваа но домаќините победија со одличниот гол на Луис Муриел со пета.

Погледнете ја оваа мајсторија.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.