Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри го сподели своето мислење за неговата иднина во клубот.

 

– Не преговарам за раскинување на договорот со Јувентус. На располагање сум за клубот, сега се подготвува трансфер план за летото, изјави Алегри.

 

Јувентус ја заврши сезоната на седмото место во Серија А со 62 бода. На „Старата дама“ и беа одземени 10 бода поради финансиска малверзација.

Последен пат тимот падна под 4. позиција во сезоната 2010/11, а оттогаш девет пати по ред го освојуваше италијанското првенство.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.