Ознака: масимилијано алегри
Фудбал 13.04.24 | 23:03

Aлегри смета дека Серија А не е за „фрлање“

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри зборуваше за настапот на клубовите од Серија А во европските натпреварувања. – Мора да бидеме оптимисти. Серија А можеби...

Фудбал 08.10.23 | 10:48

Алегри за позитивниот допинг тест на Погба: Фудбалот губи посебен играч

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри го сподели своето мислење за ситуацијата околу играчот од средниот ред Пол Погба. Пред два дена се дозна дека францускиот...

Фудбал 24.07.23 | 11:36

Јувентус сака следната година да се врати во Лигата на шампионите

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри зборуваше за целите на „Старата дама“ во новата сезона. – Треба да се стремиме да се вратиме во Лигата на шампионите –...

Фудбал 05.06.23 | 10:49

Алегри останува во Јувентус и покрај лошата сезона

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри го сподели своето мислење за неговата иднина во клубот.   – Не преговарам за раскинување на договорот со Јувентус. На...

Фудбал 05.04.23 | 08:20

Јуве и Интер одиграа 1-1 во Купот

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри смета дека нерешените 1:1 со Интер во првиот натпревар од полуфиналето на Купот на Италија се реален резултат. Јувентус поведе...

Фудбал 26.10.22 | 09:55

Навивачите на Јуве се незадоволни од Алегри, бараат оставка

– Навивачите на Јувентус го повикуваат клубот да го отпушти тренерот Масимилијано Алегри по синоќешниот пораз со 3:4 од Бенфика во Лигата на шампионите. Како што објави...

Фудбал 15.09.22 | 09:06

Дали Алегри е пред отказ?

Тренерот на Јувентус, Алегри не мисли дека може да добие отказ, откако во јавноста се повеќе се шпекулира за негово разрешување по синоќешниот пораз од Бенфика во 2. коло...

Фудбал 07.09.22 | 12:29

Алегри за мечот со ПСЖ: Ја пропуштивме нашата шанса

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри е задоволен од изданието на неговите фудбалери на натпреварот со ПСЖ и покрај поразот со 2:1. – Имавме добар натпревар, но ја...

Фудбал 21.04.22 | 14:38

Алегри е убеден дека уште долго ќе остане во Јувентус

ренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, откако ја совлада Фиорентина и се пласираше во финалето на Купот на Италија, е уверен дека ќе остане во тимот уште три години. –...

Фудбал 23.02.22 | 08:09

Јуве тргна па застана, Алегри сепак задоволен

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, по синоќешното реми со Виљареал (1:1) во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите, истакна дека верува во...

Фудбал 14.02.22 | 09:39

Алегри: Натпреварот испадна многу спектакуларен, можевме да загубиме, но успеавме да земеме важен бод

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри ги искажа своите впечатоци од натпреварот од Серија А со Аталанта (1:1), на кој неговите избраници се спасија од пораз со гол...