Венчавката на Бен Афлек и Џенифер Лопез се одржа викендов во Лас Вегас во најголема тајност.

Дозволата за брак  е издадена на 16 јули и е под нивните правни имиња Бенџамин Газа Афлек и Џенифер Лин Лопез.

Веста како бомба одекна низ светот, а задоволството што се вратија еден на друг по 17 години од раскинувањето на свршувачката не престанува.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.