Ознака: Џенифер Лопез
Естрада 02.08.20 | 22:45

Без шминка и фризура: Вака изгледа Џеј Ло кога ќе се пробуди

Не е тајна колку изгледа добро Џеј Ло, и покрај фактот дека таа веќе е во својата шеста деценија! Оваа дама  дуваше  51 свеќа на тортата на крајот на јули, но лесно може...

Калеидоскоп 31.07.20 | 10:11

И таа не е совршена: Џенифер Лопез покажа целулит

Џенифер Лопез важи за една од најзгодните жени во светот. Кај нејзе се е совршено, но оваа фотографија покажа дека годините сепак си го прават своето. Џеј Ло има 50 години...

Сцена 19.07.20 | 11:00

Џеј Ло си купи „еко-френдли“ викендичка вредна 1,4 милиони долари

Пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот партнер Алекс Родригез купиле нов имот во Сан Фернандо за кој издвоиле 1,4 милиони долари. Станува збор за мала, но луксузна куќа,...

Музика 09.05.20 | 21:05

Џеј Ло и Алекс ја откажаа свадбата, но очекуваат принова?

Пред пандемијата на коронавирус, светот беше во исчекување да ја види една од најочекуваните свадби во годината – онаа на пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот вереник...

Останати спортови 31.01.20 | 12:56

Џенифер и Шакира заедно го најавија спектакуларниот настап на Супер Боул

Се очекува енергичен и впечатлив настап на полувремето на Супер Боул 2020 од две латино дами. Џенифер Лопез и Шакира дефинитивно ќе ја раздвижат публиката во Мајами, Флорида. ...

Филм 16.01.20 | 10:24

Џенифер Лопез сака да се пресели во Италија

Светски познатата пејачка и актерка Џенифер Лопез би сакала да живее во мал град во Италија или од другата страна на светот, на Бали. Таму ќе пронајдам нов еден живот...

Филм 13.12.19 | 15:05

Во филмот „Hustler“: Џенифер Лопез без гаќички и пикаат пари

Филмот „Hustler“ во кој игра Џенифер Лопез сигурно ќе биде омилен кај мажите. Во него Џеј Ло се појавува во најпровокативно издание и место гаѓички има еден конец на кој...

Филм 13.12.19 | 10:24

Џенифер Лопез е номинирана за Златен глобус

Актерката беше воодушевена од номинацијата, па ја објави на својот Инстаграм профил. Не можев да не бидам горда што Холивудската асоцијација за печат ми го додели ова...

Сцена 02.11.19 | 11:44

Овие познати дами имаат домашни секси видеа, а еве која од нив највеќе заработи!

Многу познати дами можеби немаа среќа во животот, па по своја или туѓа вина својата интима ја поделија со милиони луѓе на планетатата, а меѓу таквите се: Ким Кардашијан,...

Мода и убавина 08.10.19 | 11:28

20 совети на Џенифер Лопез за фитнес и исхрана што вреди да ги усвоите!

Иако има 50 години, на изгледот можат да и’ позавидат и многу помлади девојки. Нејзиниот начин на живот е прилично здрав, а таа е дисциплинирана и ретко кога ги крши правилата. ...

Мода и убавина 20.09.19 | 17:49

Џенифер Лопез стилски експериментира со необичен шешир во две комбинации

Како голема љубителка на модата, Џенифер Лопез издвои време за да присуствува на Миланската модна недела. 50-годишната пејачка и актерка привлекуваше погледи во розов...

Естрада 31.08.19 | 21:55

Голотија, шипка и еден куп пари во рацете – Џенифер Лопез провокативна

Пејачката Џенифер Лопез инвестира во својата актерска кариера, бидејќи покрај музиката, тоа е нејзината голема љубов. Новиот филм наскоро ќе излезе, а Џенифер не можела...

Музика 07.05.19 | 15:40

Пука од сексапил: Џенифер Лопез никогаш не била пожешка

Џенифер Лопез буквално заблеска на розовиот тепих на балот МЕТ, кој оваа година се одржа под темата „Camp: Notes on Fashion“. На свеченоста, 49-годишната ѕвезда ги истакна своите...

Сцена 11.04.19 | 10:40

Џеј Ло се огласи за „неверството“ Алекс Родригез

Џенифер Лопез конечно се огласи за гласините дека нејзиниор свршеник ја изневерува. Лопез во интервју го бранеше својот свршеник:  Не е важно, јас знам која е вистината....

Музика 31.03.19 | 19:55

Брутално добра Џенифер Лопез: Ги распамети сите во улогата на стриптизета

Атрактивната Џенифер Лопез откри дека се подготвува за улогата на проститутка за филмското остварување на кое моментно работи, па сподели фотографии од сцени на снимањето...

Калеидоскоп 14.03.19 | 14:09

Свршеникот на Џенифер Лопез уловен со модринка под окото

По информациите дека ја изневерува Џенифер Лопез, нејзиниот свршеник Алекс Родригез е фотографиран со модринка под окото. Во тој миг тие биле на аеродром во Мајами...

Мода и убавина 25.02.19 | 13:56

Фустанот на Џенифер Лопез за кој сите зборуваат

Џенифер Лопез во својата долгогодишна пејачка и актерска кариера може да се каже дека ги пробала сите трендови – од кратки здолништа до долги вечерни фустани. Но,...

Музика 21.12.18 | 11:18

Џенифер Лопез има нов хит, во видео записот се појавува и нејзината ќерка

Во наредните денови Џенифер Лопез ќе можеме да ја гледаме во филмот „Second Act“, во кој таа ја има главната улога. За потребите на ова остварување, музичката ѕвезда сними...