Поранешниот американски кошаркар и ѕвезда на НБА-клубовите Орландо, Л.А. лејкерс и Мајами хит, Шекил О’Нил популарниот диџеј Дизел на 14 јули доаѓа на хрватскиот остров Крк и ќе гостува во новиот клуб „Дијамант“.

Шек има издадено и неколку рап-албуми паралелно со неговата спортска и филмска кариера, а првиот, насловен „Шек Дизел“, објавен 2003 година, е продаден во над милион примероци и го достигна 25-то место на „Билборд топ-листата“.

Билетите за настапот на диџеј Дизел следниов месец, се достапни и на интернет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.