Северина е пејачка која важи за голем професионалец и како таква дава свој максимум на секој свој настап.

Неа не ја реметат ни временските услови, ниту бројката на луѓе пред кои пее. Таа секогаш е на висината на задачата.

На социјалните мрежи исплива снимка на која Северина цупка во штикли по исклучително ладно време.

Сепак тоа не и пречело да направи невидено зовриена атмосфера.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.