Се чини дека тензиите во семејството Спирс се намалуваат по долго време, пишува Page Six. Мајката на Бритни, Лин Спирс, пристигна на забавата за 42-от роденден на нејзината позната ќерка, организирана од менаџерот Кејд Хадсон.

Менаџерот објави фотографија на која мама Лин, Бритни и нејзиниот брат Брајан позираат како среќно семејство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maria River Red (@britneyspears)

– Одат чекор по чекор. Сите околу Бритни се многу внимателни да не ги уништат шансите за помирување – рекол извор близок до пејачката.

storyeditor/2023-12-10/profimedia-0330803649__2_.jpg

Неодамна пејачката навести дека вратата за помирување е отворена.

– Мојата слатка мама вчера се појави на мојот праг по три години. Помина толку долго, со семејството секогаш има работи што треба да се решат, но времето ги лекува сите рани – напиша таа во мај.

Сепак, се чини дека таа не планира во скоро време повторно да го види својот татко. Имено, Џејми Спирс неодамна заврши во болница поради тешка инфекција, поради која мораше да му биде ампутирана ногата. Бритни не му се врати.

-Бритни е на пат кон исцелување, но помирувањето со Џејми не е во план – открил за Page Six извор близок до поп ѕвездата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.