Некои го обожаваат, некои сакаат да го забранат. Сепак Драгомир Деспиќ, познат како Десингерица, со своите трап хитови ја распамети кваранерската младина.
Едно од многуте видеа споделени од неговиот настап, покажува како српскиот пејач со патика мава фанови по глава, а тие бараат уштеRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.