Во црн аутфит, вокално секогаш подготвена, Андреа ја имаше првата проба на евровизиската сцена.

Нашата претставничка ќе настапи во втората полуфинална вечер, со песната „Circles“.

Официјално, започна и последниот дел од големата трка за освојување на што повеќе симпатии меѓу европската публика.

Погледнете дел од пробата:

@eurovision Dressed all in black, supported by nothing more than pulsing graphics and dramatic lighting, @Andreamusic20’s first rehearsal on stage was very impressive! 👏🇲🇰 #Eurovision #Eurovision2022 #EurovisionTikTok ♬ original sound – EurovisionRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.