Скопската група „Културно уметнички работници“ на платформите Bandcamp и YouTube го објави својот нов, 7-ми по ред албум, со наслов „ПАНК КАБАРЕ“.

Промоцијата, која ќе биде проследена со настап на Работниците во живо, ќе се одржи во МАККА БАР, на 06 април 2023 (четврток), со почеток 20 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.