Од неодамна групата „Браво бенд“ има нов член, односно добиваат засилување и тоа не било какво. Во нивниот тим влегува и поп-пејачот Огнен Здравковски, кој важи за еден од најдобрите машки вокали во нашата земја.

Групата и пејачот соработувале и во минатото, но овојпат решија и официјално да се спојат и во иднина тие ќе настапуваат под името Огнен Здравковски и „Браво бенд“.

Долго време бев во потрага по бенд и мислам дека сега се склопија коцките. Добив понуда од „Браво бенд“ и да бидам искрен не се двоумев многу, бидејќи со нив се познавам долго време, сме соработувале зеадно, а она што е најважно, тие се инзворедени музичари, вели Здравковски.

Задоволството не го кријат ниту членовите на бендот. Тие велат дека нивните планови се големи и дека допрва публиката ќе види за што станува збор.

Со Огнен се познаваме долго време и воопшто не ни беше тешко да се договориме. Седнавме, разговаравме, сфативме дека имаме исти амбиции, исти планови и по неколку минути си подадовме рака дека започнуваме со соработка, изјавија момците од „Браво бенд“.

Инаку како што кажавме, нивните планови се големи. Во блиска иднина тие ќе снимаат и авторска песна, а дотогаш ќе може да ги видите и слушнете на настапите ширум нашата земја.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.