Ознака: огнен здравковски
Музика 28.09.22 | 10:13

Огнен Здравковски е нов член на групата „Браво бенд“

Од неодамна групата „Браво бенд“ има нов член, односно добиваат засилување и тоа не било какво. Во нивниот тим влегува и поп-пејачот Огнен Здравковски, кој важи за еден...

Твитови 02.08.22 | 11:10

Победниците: Она кога мора професионално да се појавиш на настан, но не сакаш да те вмешаат во театарот на предавниците

На истата тема и Богдан Илиевски посвети статус на Фејсбук.

Култура 12.01.21 | 23:19

Емотивна посвета за Зоран Џорлев на Василичарскиот концерт

Пејачот Огнен Здравковски, својот настап на традиционалниот Василичарски концерт кој се одржа вечерва во Националната опера и балет му го посвети на својот покоен...

Музика 10.01.21 | 21:25

Денес требаше да го славиме твојот роденден: Внукот на Џорлев со емотивна порака за маестрото

Македонскиот пејач Огнен Здравковски, внук на маестро Зоран Џорлев, со емотивна порака се потсети на неговиот роденден. Денес требаше да биде твојот ден, требаше да...

Естрада 19.08.20 | 19:54

Пејачот Огнен Здравковски објави дека и мајка му се излекувала од корона

Пејачот Огнен Здравковски  објави  дека не само тој, туку и неговата мајка Софче Џорлева, исто така била позитивна на вирусот, лежела во болница и нејзината ситуација...

Вести 06.08.20 | 10:54

Огнен Здравковски е позитивен на Ковид-19

Токму на денот на промоција на неговата најнова песна, младиот пејач Огнен Здравковски доби резултат дека е позитивен на Ковид – 19. Тој вели дека не знае како го добил...

Музика 02.03.20 | 23:08

„Извини“-нова песна и спот на Огнен Здравковски

„Извини“ e насловот на новата песна на младиот пејач, Огнен Здравковски. Автори се Лазар и Магдалена Ена Цветкоски, премирно беше објавена вчера на социјалните мрежи,...

Музика 02.03.20 | 11:57

„Извини“ – нова песна на Огнен Здравковски

„Извини“ се вика најновата песна на младиот пејач Огнен Здравковски, позади која како автори се потпишуваат најдобрите во земјава, братско-сестринскиот тандем Лазар...