Ознака: браво бенд
Сцена 17.04.24 | 16:34

„Браво бенд“ 20 години на музичката сцена: „Љубав преко мреже“ е новата песна која ја направија заедно со Сале Тропико

„Љубав преко мреже“ е насловот на новата песна на момците од Браво бенд, која е само продолжение на приказната што почнаа да ја испишуваат со претходната нумера „Катаклизма“....

Музика 07.07.23 | 11:09

„Катаклизма“ – нова песна на момците од „Браво бенд“

„Катаклизма“ е насловот на новата песна на момците од Браво бенд, која јавноста веќе има можност да ја чуе после повеќе од 5-годишна пауза од создавање авторска музика....

Музика 08.02.23 | 12:37

Сале Тропико и Браја направија песна за „Браво Бенд“

Момците од „Браво Бенд“  пред неколку дена во Белгра ја започнаа соработката со познатиот фронтмен на групата „Тропико“, Александар Цветковиќ – Сале. Познатиот бенд...

Музика 28.09.22 | 10:13

Огнен Здравковски е нов член на групата „Браво бенд“

Од неодамна групата „Браво бенд“ има нов член, односно добиваат засилување и тоа не било какво. Во нивниот тим влегува и поп-пејачот Огнен Здравковски, кој важи за еден...