Браќата Стефан и Мартин од „Некст тајм“, кои се на турнеја во Австралија, се сретнале со шампионот во УФЦ, Австралијанецот со македфонско потекло, Александар Волкановски.

По оваа средба, Мартин и Стефан, на социјалните мрежи објавија и фотографии во друштво на Волкановски.

Честа е наша. Се запознавме со шампионот во УФЦ, и голем човек пред се Alexander „The Great“ Волкановски…Ти благодариме од срце“, стои во нивниот пост на Фејсбук.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.