Британскиот музичар Елтон Џон ги одложи концертите бидејќи е позитивен на ковид-19.

Тој е целосно вакциниран и има примено и бустер вакцина.

Имал благи симтпми.

Концертите се дел од неговата турнеја „Farewell Yellow Brick Road“. Центарот на Американ Ерлајнс во Далас не даде нови датуми за концертите.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.