Ознака: Елтон Џон
Музика 21.01.21 | 15:34

Елтон Џон и Стинг ја тужат британската владата за Брегзит

Британски музички ѕвезди, меѓу кои се Елтон Џон и Стинг, ја обвинуваат владата дека „срамно ги изневерила“ музичарите, кои поради Брегзит повеќе не можат слободно да...

Здравје 01.12.20 | 09:28

Елтон Џон повикува на масовно тестирање за ХИВ

Пејачот Елтон Џон им се придружи на водечките британски добротворни организации во борбата против СИДА-та, па повика на масовно тестирање за ХИВ-вирусот со цел да се...

Естрада 26.08.20 | 19:48

Поранешната сопруга на Елтон Џон се обидела да се убие на медениот месец

Поранешната сопруга на Елтон Џон, Ренате Блауел, се обидела да се самоубие на нивниот меден месец во 1984 година, покажуваат документи доставени до Високиот суд во Лондон,...

Музика 16.04.20 | 09:53

В сабота онлајн концерт „One World: Together at home#: Настапуваат Андреа Бочели, Елтон Џон, Малума, Пол Макартни, Ени Ленокс…

Во соработка со СЗО и организацијата „Global Citizen“ Лејди Гага организира онлајн концерт „One World: Together at home#, закажан за в сабота, а ќе се пренесува на Фејсбук и Јутјуб. Нема...

Сцена 01.12.19 | 19:00

Елтон Џон на концерт носел пелени и се мокрел

Елтон Џон неодамна ја објави својата автобиографија во која пишувал за тешките моменти кога дознал дека има рак на дебелото црево и дека мора да оди на операција. Тој...

Музика 25.10.19 | 19:47

Елтон Џон: Мадона е евтина стриптизета!

Биографијата на славниот Елтон Џон (72) привлече големо внимание од јавноста. Освен што раскажува за своето бурно минато, тој открива и некои детали од животот на познатите. Сфаќам...

Музика 14.10.19 | 10:10

Елтон Џон: Мајкл Џексон беше ментално болен

Популарниот музичар Елтон Џон изнесе уште една шокантна вистина. Во неговите мемоари „Јас“ кои излегуваат оваа недела, напиша дека Мајкл Џексон бил „сериозно ментално...

Естрада 07.10.19 | 18:30

Дијана и Ричард Гир цела вечер се голтаа со погледи, а потоа почна тепачката

Британскиот музичар Елтон Џон бил тесно поврзан со британското кралско семејство, но немал особено високо мислење за нив. Ова не било случај со принцезата Дијана. Според...

Калеидоскоп 07.10.19 | 12:59

Дијана и Ричард Гир цела вечер се „голтаа“ со погледи, а потоа почна тепачката

Британскиот музичар Елтон Џон бил тесно поврзан со британското кралско семејство, но немал особено високо мислење за нив. Ова не било случај со принцезата Дијана. Според...

Сцена 20.08.19 | 11:30

Ги напднаа дека трошат, тој ги одбрани: Елтон Џон го платил летот на Хари и Меган за Ница

Британскиот музичар Елтон Џон застана во одбрана на војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган, во однос на „искривените и злонамерни” известувања на медиумите...

Музика 25.05.19 | 13:14

Секс, дрога и турнеи

Славниот пејач и кантавтор Елтон Џон го дал својот коментар за филмот “Rocketman”, снимен според неговиот живот, а особено се осврнал на деталите за својата сексуалност...