Вечерва во 22.00 часот за прв пат во ноќниот клуб Јагода ќе се одржи џез-концерт на кој ќе настапи познатиот македонски џез гитарист, композитор и аранжер Георги Шаревски со неговото трио / Оливер Јосифовски – бас Александар Петровски – тапани / а специјален гостин ќе биде трубачот Симеон Петров.

Thursday We Jazz…е нова најава во програмата на овој етаблиран ноќен клуб, познат во круговите по негување на електронската музика.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.