Овие досега невидени фотографии на Елвис штотуку беа објавени како прифатлива ѕидна уметност.

По бурниот биографски филм на Баз Лурман за Елвис, Sonic Editions има уште повозбудливи вести за обожавателите на кралот: трговецот на уметнички дела лансираше колекција од ретки и досега невидени фотографии на Елвис – сите достапни за купување, во ограничено издание.

Колекцијата на Елвис Присли од Sonic Editions, како што се нарекува, испорачува 16 уникатни фотографии од професионални фотографи и од фото архиви. Некои слики од новата колекција се веднаш препознатливи, но други се сосема нови, неодамна откриени фотографии од легендата на рокенролот, вклучувајќи снимки од кралот како настапува, позира за фотосесии и го покажува својот мотоцикл.

Сите слики од новообјавената колекција на Елвис Присли се достапни сега на SonicEditions.com, со цени почнувајќи од 89 долари.

Клиентите добиваат опсег на опции за големина и кадрирање кога нарачуваат преку Sonic Editions. Секое печатење на Елвис доаѓа во четири опции за големини со вклучен држач за слика. Достапни се и рамки (во црно или бело), ​​што ви овозможува да ги обесувате уметничките дела веднаш надвор од кутијата. Според нашето искуство, Sonic Editions многу се грижи при испораката за да обезбеди чист, беспрекорен производ на вашиот праг.

Неодамна, Sonic Editions ја објави и колекцијата Rolling Stones Anniversary. Слично на колекцијата на Елвис Присли, овој пад вклучуваше досега невидени фотографии од Стоунс, кои добиваат слики од сите периоди на повеќедецениската кариера на бендот.  (Ролингстоун)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.