Во чест на неговиот татко маестро Александар Џамбазов, кој денеска требаше да наполни 86 години, Игор Џамбазов испеа еден од како што вели најубавите рефрени напишани од неговиот татко.

Денес, маестро Џамбазов ќе наполнеше 86 години.
Ова е еден од неговите најубави рефрени…
Довидување, маестро мој…Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.