За концерот на Некст тајм, кој се одржа на 17 декември во салата „Борис Трајковски“ несомнено  уште долго ќе се зборува.

Слушнете како звучи „Бисер балкански“ во изведба на браќата Стефан и Мартин.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.