Македонската евровизиска претставничка Андреа Коевска вчера пристигна Торино, Италија, со македонската делегација. Дваесет и две годишната Андреа веќе денеска ја имаше првата проба со песната „Circles“ на евровизиската сцена во арената „Пала Олимпико“.

Анреа на пробата била целосно облечена во црно, сама на сцената придружена со пулсирачка графика и драматично осветлување. Младата пејачка денеска одржа и прес-конференција, а ќе има и дружење со обожавателите.

@eurovision Dressed all in black, supported by nothing more than pulsing graphics and dramatic lighting, @Andreamusic20’s first rehearsal on stage was very impressive! 👏🇲🇰 #Eurovision #Eurovision2022 #EurovisionTikTok ♬ original sound – EurovisionRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.