Во склоп на концертите по повод ,,Први Март” во Македонија, поп-ѕвездата Каролина Гочева – Корубин ќе одржи ексклузивен концерт на 27 април во Велес, во Народниот театар ,,Јордан Х.К. Џинот”.

После распродадените концерти во март во Скопје, Гевгелија, Струмица и Крива Паланка и претстојните концерти овој викенд во Куманово и Охрид, Каролина доаѓа во Велес на 27 април со својата “greatest hits” програма и најубави песни, во интимниот амбиент на Народниот театар ,,Јордан Х.К. Џинот”.

Влезниците ќе бидат во продажба од 12 април (петок) онлајн на ticketx.mk, продажната мрежа на ticketx низ Македонија и билетарницата на театрот по цена од 1.200 денари.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.