Ознака: Каролина
Сцена 11.04.24 | 14:53

Концерт на Каролина во Велес

Во склоп на концертите по повод ,,Први Март” во Македонија, поп-ѕвездата Каролина Гочева – Корубин ќе одржи ексклузивен концерт на 27 април во Велес, во Народниот театар...

Сцена 26.03.24 | 13:54

Каролина настапува во Охрид и во Куманово

Два следни концерти со Каролина во Охрид и Куманово. После двата распродадени концерти овој март во Скопје во “Pure”, како и концертите во Гевгелија, Струмица и...

Сцена 01.03.24 | 09:34

Каролина симболично на 1 март ја почнува концертната сезона

Каролина Гочева ќе одржи два концерти на 1-ви и 2-ри март во Скопје, со најубавите песни од нејзината кариера. Датумот на концертот е симболично избран, поради нејзината...

Музика 27.12.22 | 19:11

Утре почнува продажбата на карти за предбожикните концерти со Каролина, Дуке и Исмаил во НОБ

На 3 и 4 јануари 2023 година во Националната опера и балет (НОБ) ќе се одржат предбожикните концерти со Каролина, Дуке и Исмаил. Продажбата на влезниците за концертите кои...

Музика 08.11.22 | 12:42

Проектот ,,Песни за љубов и копнеж” од Каролина, Дуке и Исмаил на 23 декември во Македонската филхармонија

Проектот ,,Песни за љубов и копнеж” од Каролина, Дуке и Исмаил, кој во пакет претставува студиски албум и концертна промоција на истиот која ќе се одржи на 23-ти декември...

Музика 02.07.22 | 17:24

Публиката уживаше во синоќешниот концерт на Каролина

Повеќеилјадната публика во Скопје, имаше можност синоќа да ужива во концертот на една од најголемите наши поп-ѕвезди, Каролина Гочева- Корубин. Во исчекување на новиот...

Музика 07.06.22 | 13:25

Каролина за прв пат на оpen air концерт во Скопје под името “Ајде да летаме – GREATEST HITS”

Како сублимат на една неверојатно богата кариера, со 10 студиски албума и безброј хитови и евергрини, големо задоволство ни е да ви најавиме дека нашата Каролина за прв...