Два филмa од домашна продукција под ведро небо на техничкиот кампус на УКИМ (МФС, ФЕИТ, ФИНКИ, ТМФ)

Сакаме да го пресликаме духот на летното кино дури и само за една ноќ. Дебитантските дела на младите режисери се остварувања во кои се вложени огромен труд, посветеност и љубов. Наративните се искрени, со голем актерски влог и со умешни нијанси на продукциски решенија кои носат свежи перспективи на домашната кинематографија.

25.4 (четврток)

20:00ч

Машински факултет-СкопјеRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.