Шер ја понуди својата вила во Малибу за престој на бегалци од Украина.

Во објава на Твитер, американската поп-ѕвезда ги повика луѓето да им помогнат на оние што ги напуштаат своите домови среде инвазија на Русија со тоа што ќе им овозможат безбедно место за престој.

Би сакала да ги спонзорирам украинските семејства во мојот дом. Тие би биле безбедни и згрижени“, твитна Шер.

75-годишната музичка легенда, која поседува хациенда во Малибу, ја користи платформата за да обезбеди поддршка за народот на Украина.

Таа повика: „Мораме да најдеме поопипливи начини да му помогнеме на украинскиот народ!“Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.